KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15652059
nr 1565 2059
Bengt Fransson
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Mot Katarina". Olja på duk, 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 29x37 cm
Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 25 september 2023
kl 20:36:41
25/9 20:22:56
25 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm